

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 10 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Colour | Olive |
62GB-16F14-12PN
VG95328M14-12PW
MS3102A18-10S
PT06A-10-6S(SR)
62GB-51T14-05SN
62GB-12E10-06PN(416)
D38999/20JF11PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00