

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 16 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Shell Size | 21 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
N/MS3106B24-28P
D38999/26MF35SN
D38999/24WC98SN
D38999/20FB35SN
62GB-51T10-06PN
VG95234D-10SL-3SN
D38999/24ZC98SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00