

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 2 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 10SL |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Silver |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
62GB-16J08-04PN
D38999/20FA35SN
MS3106A-24-28S
PT06E-14-19S(SR)
DS3102E 10SL-4S
PT06E-18-11P(SR)(072)
97-3106A-10SL-4S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00