

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Colour | Olive |
SCE2-B-L1K07-10APN
62GB-16J12-03PN
62LC-12E10-07SN(771)
N/MS3106B22-23P
PT02E-12-10S(072)
N/MS3106B18-10P
62GB-16J08-33SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00