

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 10SL |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Brass |
62LC-16F16-26SN(771)
PT06A-14-5S(SR)
932458100 CM 06 EA 14S-6 S
MS3102E18-1S
62GB-12E14-12PN
D38999/24WG11PN
PT02E-14-12P(072)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00