

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 10 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
SCE2-ZN-76A08-19SN-001
D38999/20ZD35PN
D38999/24ZF32PN
PT06A-12-8S(SR)
KPT02E14-12S
85106EC1626S50
45106A1419PPG50
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00