

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 12 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Colour | Olive |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Gold |
62GB-56TG14-22PN(044)
D38999/20FA35PN
D38999/20ZD35PN
85102E1419S50
85102E106S50
97B-3106A22-22P-HD
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00