

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Green |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
N/MS3106B24-28S
N/MS3102A20-29P
PT02E-10-6S(072)
D38999/24ZA35SN
62LC-16F18-32SN(771)
97B-3100A22-2P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00