

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 37 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 15 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 8LT |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
62GB-16F10-07SN-760
D38999/24ZE35PN
D38999/20FE35SN
PT06E-14-12S(SR)
D38999/26ZF35PN
MS3106A-20-27S
85106T83AS5044
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00