

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 10 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Strain Relief | Yes |
| Contact Plating | Gold |
D38999/26WE26SN
UT0W71626SH6
D38999/26WB35PN
PT06A-10-6S(SR)
62GB-50T14-05SN
97B-3100A22-14P
D38999/20WF35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00