

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 22A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
PT01E-12-3S(SR)(072)
MS3106A-20-29S
D38999/24WB2PN
D38999/26FE6PN
62GB-57A08-33SN
62GB-12E12-10SN
D38999/24WE6SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00