

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Colour | Olive |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
KPT02E10-6P
D38999/20WB35SN
M39029/56-348
D38999/20FB35PN
D38999/26FA98SN
MS3106E20-29S
62GB-16F14-12SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00