

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 09 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Green |
| Contact Plating | Gold |
N/MS3101B16S-1P
PT06E-20-41P(SR)(072)
85106EC1210S50
MS3102A-14S-6S
PT02E-14-12P
62GB-16J08-04PN
933063100 CM 02 E 20-29 P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00