

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 700 V ac/dc |
| Shell Size | 12 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 62LC |
| Strain Relief | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper |
PT01A-10-6P(SR)
932842100 CM 06 EA 20-7 S
D38999/24WC98SN
D38999/24ZE35PN
KPT06F16-26S
M83723/95W1005N
62GB-12E14-19SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00