

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Brass |
62GB-56TG10-06PN
TV06RW1135PA
KPT02E14-12P
MS3102E18-8S
97B-3100A24-2S
D38999/20FC35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00