

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 22A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Strain Relief | Yes |
KPT06F14-12P
97B-3106A16S-1P-HD
97B-3106A22-19S-HD
MS3102E14S-6P
2M80500307NF910SA
D38999/26FF32SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00