

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 23A |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Threaded |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Zinc Alloy |
| Series | 97 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Alloy |
| Strain Relief | Yes |
| Colour | Black |
62LC-12E12-08PN(771)
62GB-56T12-10SN
D38999/26MG11SN
UT071823SH6
D38999/20FA98PN
N/MS3106B20-15P
62GB-12E08-04PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00