

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 26 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 16 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Strain Relief | Yes |
| Contact Material | Copper Alloy |
D38999/26ZC98PN
62LC-16F12-10PN(771)
PT02A-14-5P
62GB-56T14-05PN
D38999/20FD35PN
D38999/26ZF35PN
85107R1419P5044
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00