

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 5 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 1.2 kV dc, 850 V ac |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Contact Plating | Gold |
| Colour | Olive |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
D38999/20ZB98SN
97B-3106A10SL-4P-HD
62GB-56TG18-02SN-044
62GB-16J10-06SN
D38999/24WB98SN
85106EC2255S50
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00