

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 17 |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3106A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
ACS02E18-1P-472
PT06A-14-5S(SR)
62GB-56T08-98SN
D38999/20ZB98SN
97B-3106A28-21P-HD
KPT02E16-26P
D38999/20ZC98PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00