

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 200 |
| Maximum Revolutions | 10000rpm |
| Output Signal Type | HTL Inverted |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 5 - 30 V dc |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Resolution | 2500 ppr |
| IP Rating | IP67 |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 71mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Synchro Flange |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Current Rating | 70 mA |
DBS60E-BGAJD1024
DFV60E-22EC01024
BEF-MR10200APN
3315C-001-016L
ECS78RBA502
PSCI-3PP-05
DFS60B-S1PK10000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00