

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| IC Socket Type | PLCC Socket |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 52 |
| Pitch | 1.27mm |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Tin over Copper |
| Current Rating | 1.0A |
| Voltage Rating | 100 V ac, 150 V dc |
| Termination Method | Solder |
| Housing Material | PPS |
A-CCS 052-Z-T
8444-11B1-RK-TP
A-CCS 044-Z-SM
PLP-044-N110-99-HCP-044
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00