

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Shell Size | 17 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
N/MS3106B14S-7S
PT06A-14-19S
85106RC106P50
45106EC83AP50
D38999/26FA98SN
MS3106E18-12S
62GB-56TG12-10PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00