

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 21 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 8LT |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
UT0W71626SH6
MS3106A20-27PW
62GB-12E12-03PN
85106T83AS5044
PT02E-14-19P(072)
CA02COM-E20A48S-B
KPT02E18-32S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00