

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 21 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
D38999/24FF35SN
CA02COM-E28-15P-B
PT06A-14-19S
VG96912D18-35PB
D38999/24WE6PN
UT0W61419PH
62GB-16J10-06SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00