

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 21 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Cadmium |
TV06RW-09-98SN(W52)
PT02E-10-6S(072)
PT02E-14-5P(072)
62GB-56T08-98SN
85106EC1626P50
62GB-50T14-02SN
62GB-56TG10-06SN(044)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00