

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
PT02E-12-3P(072)
D38999/20WB2PN
TV07RW-09-98SN(W52)
62GB-12E08-04SN
8LT725B35PN
62LC-12E14-12PN(771)
D38999/26FE35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00