

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 09 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Shell Plating | Nickel |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
N/MS3108B18-10S
85108EC106S50
8LT015B35PN
DBAS 970-25-35 PN 059
D38999/26ZE35PN
D38999/26MJ35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00