

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 13 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
D38999/26ZB35PN
VG95234D-10SL-3SN
PT02A-16-8S
M83723/86G1005N
62GB-16F14-04SN-214
MS3476W18-8S
UT001823SH6
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00