

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 26 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 16 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
62GB-56T14-02PB
D38999/24WC98PN
933062100 CM 02 E 20-27 P
62GB-56T18-32SN(416)
PT06A-8-4S(SR)
97B-3100A22-14S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00