

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 16S |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Material | Brass |
62LC-12E12-10SN(771)
PT06E-14-5P(SR)(072)
VG96912A16-35PN
TV06RW1135S
SCE2-ZN-06K08-19SN
MS3106A-24-28S
62GB-12E14-12PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00