

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 79 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 21 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Shell Plating | Cadmium |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
D38999/24FE35SN
VG95234D-10SL-3SN
PT02E-16-26S(072)
M83723/95W1212N
PT06A-8-4S(SR)
D38999/26ZB2SN
D38999/24ZE6PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00