

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Miniature |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Steel |
| Series | 62GB |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Tin over Copper |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Nickel Iron Alloy |
| Shell Plating | Nickel |
97B-3100A22-22P
MS3474W12-10S
M83723/77W1624N
KPT06F16-26S
D38999/26FB2PN
62GB-12E18-02PN
MS3101A20-29S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00