

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 851 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
PT02E-16-26S(072)
TV06ZN-09-35SA
SCE2-ZN-76A07-12SN-001
SCE2-ZN-L1K06-07PN
PT02A-14-19P
SCE2-ZN-01K08-19PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00