

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material | Brass |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
85106EC106P50
MS3102A-20-27P
45102E83AS50
M83723/76W2255N
UT0W7106SH6
N/MS3102A20-29P
97-3102A-10SL-3P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00