

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
PT06E-14-19S(SR)(072)
62GB-56T08-33PN
N/MS3101B20-29P
85106J1626S50
85106J106S50
2M80100902M828PA
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00