

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 55 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 17 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Housing Material | Aluminium |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
97B-3100A22-22P
MS3102A18-11P
DBAS 970-09-35 PN 059
62GB-56TG18-02SN-044
D38999/26ZB98SN
TV06RW-11-98PA(W52)
62LC-12E14-12SN(771)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00