

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| Shell Size | 12 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-C-26482 G Series 1 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 851 |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Cadmium, Nickel |
| Colour | Green |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
62GB-57A10-06PN
SCE2-B-76A07-12SN-001
CA06COM-E28-15S-B
D38999/24ZG11PN
PT01A-10-6P(SR)
CA02COM-E20A48P-B
MS3102E16-10P W/P CAP
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00