

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Miniature |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Steel |
| Series | 62GB |
| Contact Plating | Tin over Copper |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Material | Nickel Iron Alloy |
| Shell Plating | Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
933063100 CM 02 E 20-29 P
D38999/26ZC98SN
SCE2-B-76A07-12SN-001
D38999/24WG11PN
D38999/20FB35PN
N/MS3106B24-10P
97B-3100A22-2S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00