

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5.0 A, 10.0A |
| Voltage Rating | 700 V ac/dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 62LC |
| Contact Material | Copper |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Strain Relief | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
MS3106A18-11P
PT02E-14-19S(072)
45106EC84P50
62LC-12E16-26PN(771)
LJT07RT1505P014
D38999/20WA35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00