

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Coil Voltage | 5V dc |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Switching Current | 8A |
| Number of Poles | 2 |
| Latching | No |
| Terminal Type | Through Hole |
| Length | 29mm |
| Coil Resistance | 62 Ω |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | RT2 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Contact Material | Gold Plated |
| Depth | 12.7mm |
| Height | 15.7mm |
| Maximum Switching Power AC | 2 kVA |
| Application | Power |
FTR-K1CK012W
361190034011
G7L-2A-TUB AC24
27.05.8.230.0000
G6RN-1 DC24
FTR-H2AK012T
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00