

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Rectangular |
| Detection Type | Energetic |
| Detection Range | 700 mm |
| Output Type | PNP / NPN |
| Switching Mode | Light / Dark switching |
| Electrical Connection | 4-pin, Male Connector M12 |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4-pin, Male Connector M12 |
| Light Source | Visible Red |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 1 ms |
| Housing Material | Plastic |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | ZTE18 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Standards Met | CE, cULus |
| Thread Size | M18 |
ZLD18-6FZ1G2
ZLD18-4PZ3A8
WTT12L-B2503S05
WF80-60B410
WSE4S-3P2230
EE-SX872
HTE18-B4A1BB
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00