

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Rectangular |
| Detection Type | Proximity |
| Detection Range | 100 mm |
| Output Type | PNP |
| Switching Mode | Light Switching |
| Electrical Connection | Cable |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | Cable With Connector |
| Light Source | PinPoint LED |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 15 mA |
| Response Time | 1 ms |
| Mounting Type | Threaded |
| Series | ZTB18 |
| Housing Material | ABS, Plastic |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Thread Size | M18 |
| Standards Met | CE, UL |
GTB2F-N1141
GRTE18S-P234Z
WTB8L-P2131
WL4S-3F2132V
T18-2VPDS-Q8
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00