

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Rectangular |
| Detection Type | Retroreflective |
| Detection Range | 5 m |
| Output Type | PNP |
| Switching Mode | Dark Switching |
| Electrical Connection | 4-Pin, Male Connector M8 |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4-Pin, Male Connector M8 |
| Light Source | Visible Red |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 0.5 ms |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | ZLD18 |
| Thread Size | M18 |
| Standards Met | CE, cULus Listed |
ZLD18-AFZ4B8
WT18X-3P920
WLG8-P1131S04
GL6-F2511S65
HL18-N4A3BA
WS/WE12L-2P431
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00