

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Rectangular |
| Detection Type | Background Suppression |
| Detection Range | 50 - 3800 mm |
| Output Type | PNP/NPN |
| Switching Mode | Light / Dark switching |
| Electrical Connection | M12 5-Pin Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 5 Pin Connector |
| Light Source | Laser Light |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 5 ms |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Housing Material | Plastic, VISTAL |
| Series | PowerProx |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Mounting Type | Threaded |
| Standards Met | CE, cULus |
VTE18-3F2440
HL18G-P4A3BL
E3FA-DN15 2M
RLK28-55-Z/31/116
E3AS-L80MT M3
WTB4SLC-3P2262A00
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00