

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Detection Type | Fork Sensor |
| Detection Range | 3 mm |
| Output Type | Light/Dark Switching, PUSH/PULL |
| Electrical Connection | M8 Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4 Pin Connector |
| IP Rating | IP65 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Interface | IO-Link |
| Response Time | 4.60E-05 seconds |
| Series | WFS |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Housing Material | Plastic |
GD18-S/GV18-S/73/120
VTE18-3F4940
WF30-40B410
GRL18S-F2331
WTT2SL-2P1192
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00