

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Detection Type | Fork Sensor |
| Detection Range | 120 mm |
| Output Type | Light/Dark Switching, NPN, PNP |
| Electrical Connection | M8 Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4 Pin Connector |
| IP Rating | IP65 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 0.0001 seconds |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Housing Material | Metal |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | WFL |
WSE2S-2F3030S01
ML100-8-H-350-RT/95/103
WTB4S-3F2161
GSE6-P0121S56
WF80-60B410
GLV18-8-400-S/73/120
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00