

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Miniature |
| Detection Type | Through Beam |
| Detection Range | 15 m |
| Output Type | PNP |
| Electrical Connection | Cable With M8 Male Connector |
| Switching Mode | Light / Dark switching |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | M8 Male Connector |
| Light Source | PinPoint LED |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | < 500 μs |
| Housing Material | ABS, Plastic |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | G6 |
| Standards Met | CE, cULus |
| Thread Size | M8 |
WL2S-2P3130
EE-SX771A 2M
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00