

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Rectangular |
| Detection Type | Through Beam |
| Detection Range | 40 m |
| Output Type | Relay, SPDT |
| Electrical Connection | 2 m, 5-wire, Cable |
| Maximum AC Voltage | 240V |
| Maximum DC Voltage | 240V |
| Terminal Type | 2 m, 5-wire, Cable |
| Light Source | Infrared |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 3 A |
| Response Time | 10 ms |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | GSE10 |
| Standards Met | CCC, CSA, EAC, UL |
WTB2S-2P3130
GTE20G-1H111170ZZZ
WL2S-2F3130
XUB2AKSNM12T
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00