

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Retroreflective |
| Detection Range | 6 m |
| Output Type | PNP |
| Electrical Connection | Cable with connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4 Pin Connector |
| Light Source | PinPoint LED |
| IP Rating | IP67 |
| Response Time | 650 μs |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | G6 |
VTE18-4P8240V
WTB16P-24167120A00
FHDK 14P5101/S14
GRTB18S-P2417
RL29-8-H-1200-RT/59/73c/136
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00